KOMUNIKAT

Skierowany do konsumentów wody z wodociągów Korzecko

Dotyczy mieszkańców miejscowości: Korzecko, Polichno-Stawki oraz Chęciny, ul. Zatropie

W związku z otrzymaniem w formie ustnej Decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kielcach o braku przydatności wody do spożycia przez ludzi z urządzeń wodociągowych wodociągu Korzecko, gm. Chęciny w zakresie bakterii grupy coli oraz enterokoki, Zakład Gospodarki Komunalnej informuje:

  • z dniem 17.09.2021r. przystąpiono do chlorowania i płukania urządzeń wodociągowych wodociągu Korzecko, a także do profilaktycznego chlorowania wody na ujęciach Gościniec i Góra Zamkowa w dopuszczalnych dla zdrowia i życia dawkach.
  • w dniu 17.09.2021r. po dezynfekcji i płukaniu sieci zasilanej z ujęcia wody w Korzecku zakończonym spuszczeniem wody z sieci, Zakład planuje rozpocząć zaopatrzenie przedmiotowej sieci dezynfekowaną profilaktycznie wodą z ujęcia Gościniec/Góra Zamkowa.

W związku z pracami konserwatorskimi na wodociągu Łukowa mogą wystąpić przerwy w dostawie wody w n/w miejscowościach: Łukowa, Siedlce, Wolica ,Tokarnia, Lelusin, oraz  Ostrów –Gaj w dniu 17.09.2021r. w godzinach od 8.00 do 13.00. 
Za utrudnienia przepraszamy.

W związku z pracami na sieci wodociągowej w miejscowości Chęciny ul. Zatropie wystąpią braki w dostawie wody w miejscowości Korzecko, oraz Chęciny ul. Zatropie w dniu 16.09.2021r. w godzinach od 8.00- 13.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Chęcinach informuje, że od dnia 8.09.2021r. mieszkańcy miejscowości Charężów, gm. Chęciny oraz 5 gospodarstw z miejscowości Gałęzice, gm. Piekoszów (zlokalizowanych na południe od wyrobiska NORDKALK Sp. z o.o. Zakład Miedzianka) zasilani są w wodę pitną z ujęcia wody w Gościńcu.